Türkiye'nin Tarafsız Haber Sitesi

ASKİ, Buharkent'teki Çalışmalarını Tüz Hızıyla Sürdürüyor

Aydın’ın her köşesinde altyapıyı daha da güçlendirmek için çalışmalar yürüten Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ), Buharkent ilçesinde de çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

  • 09 Ocak 2023
  • 13 kez görüntülendi.
 
ASKİ, Buharkent'teki Çalışmalarını Tüz Hızıyla Sürdürüyor

Aydın’ın her köşesinde altyapıyı daha da güçlendirmek için çalışmalar yürüten Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ), Buharkent ilçesinde de çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Buharkent’e 220 milyon liralık daha yatırım yaptıklarını hatırlatan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, ilçeyi çok daha modern bir hale getireceklerini söyledi.

ASKİ, Buharkent’in altyapısını yenilemeyi sürdürüyor. Toplam 220 milyon liralık yatırım daha yapılan ilçenin içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapısı tamamen yenileniyor. Günlük 2 bin 600 metreküp kapasiteli ileri biyolojik atık su arıtma tesisi de kazandırılacak olan ilçede toplam 43 bin 500 metrelik içme suyu hattı, 17 bin 800 metrelik kanalizasyon hattı ve 11 bin 700 metrelik yağmur suyu hattı yapılacak. Ayrıca ilçede üç adet yeni ve modern içme suyu deposu da inşa edilecek.

Çalışmaların ilçeye hayırlı olmasını dileyen Başkan Çerçioğlu, altyapı çalışmalarının ardından modern bir görünüm için üstyapı çalışması gerçekleştireceklerini de hatırlattı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ